Pominięcie dwóch pierwszych tabletek antykoncepcyjnych po 7-dniowej przerwie pomiędzy blistrami

Mam problem, mianowicie tabletki przyjmuję od ponad 3 lat, po wybraniu opakowania miałam 7dniową przerwę, jednak z powodu niedopilnowania (braku recepty na kolejne blistry) nie przyjęłam 2 pierwszych tabletek z kolejnego opakowania. Moje pytanie brzmi: czy normalnie mam przyjmować resztę tabletek(pozostałe 19)? I czy normalnie dostanę okres po wybraniu tych 19 tabletek? Proszę o pilną odpowiedź

Po kilku latach stosowania antykocepcji hormonalnej ryzyko zajścia w ciążę przy takim opóźnieniu jest minimalne. Jednak, jeśli się Pani obawia to najłatwiejszym i najpewniejszym sposobem sprawdzenia tego czy cykl nie ruszył poprzez to opóźnienie, to wykonanie przezpochwowego usg.
Jeśli natomiast się Pani nie obawia, a miesiączki w przerwach pomiędzy blistrami są bardzo skąpe (jest to swego rodzaju potwierdzenie skutecznego wyhamowania cyklu poprzez antykoncepcję) to można nic nie robić, brać kolejne 19 tabletek i zrobić typową, 7-dniową przerwę.