Dwudniowe opóźnienie w przyjęciu pierwszej tabletki antykoncepcyjnej po 7-dniowej przerwie

Witam, przyjmuję tabletki antykoncepcyjne już spory czas, koło dwóch lat, niestety w tym miesiącu nie mogłam ich przyjąć, bo nie było mnie w mieście, w którym mieszkam, a tabletek zapomniałam ze sobą zabrać.Powinnam pryzjąć pierwszą tabletkę (po 7dniowej przerwie) dnia 2.01, dzisiaj jest 4 i zastanawiam się co mam zrobić, czy mogę wziąć po mimo 2 dniowej przerwy, czy lepiej bedzie zrobić sobie miesieczna przerwe i czy nie spowoduje to zmian w moim organizmie? Pozdrawiam.

Miesięczna przerwa w przyjmowaniu antykoncepcji, rozpoczęcie nowego opakowania od 1 dnia następnej miesiączki.
Zabezpieczenie się w tabletki aby nie doszło do sytuacji opisywanej przez Panią w mailu.