Wydłużenie przerwy pomiędzy opakowaniami tabletek antykoncepcyjnych a ryzyko ciąży

Witam. Od dwóch lat zażywam tabletki antykoncepcyjne. W piątek o 22 powinnam przyjąć pierwsza tabletkę z nowego blistra, po 7dniowej przerwie. Niestety zapomniałam o niej i przyjęłam ja dopiero w sobotę o 10 rano. Dodam, że w piątek współżyłam. Czy istnieje ryzyko zajścia w ciąże?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli spóźnienie wynosiło mniej niż 12 godzin to ni powinna mieć Pani powodu do niepokoju. W przeciwnym wypadku należy zastosować procedurę w przypadku pominięcia tabletki w pierwszym tygodniu. Wszelkie instrukcje znajdzie Pani w ulotce dla pacjenta.