Czy te kroplówki mogły wpłynąć na miesiączkę?

Witam. Czy kroplówki przeciwbólowe i przeciwzapalne mogą wpłynąć na to że miałam tylko jeden dzień miesiączki?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

na cykl miesiączkowy wpływa wiele czynników. Wśród nich wyróżnić można odchudzanie, intensywny wysiłek fizyczny, podróże, stres, a także przyjmowanie leków. W związku z tym kroplówki, o których Pani wspomina mogły zmienić charakter dotychczasowych miesiączek, choć najczęściej jest to przesunięcie pierwszego dnia, w którym występuje krwawienie miesiączkowe.

Należy więc wziąć pod uwagę również inną przyczynę skrócenia miesiączki, a mogą nią być zaburzenia hormonalne. Proszę więc udać się do ginekologa, który zleci odpowiednie badania i w razie potrzeby wdroży leczenie.

Jeśli prowadzi Pani aktywne życie seksualne warto wykonać test ciążowy, gdyż jednodniowe plamienie może być oznaką zagnieżdżenia zarodka. W takiej sytuacji zdarza się, że pojawia się ono właśnie w dniu spodziewanej miesiączki.

Pytania o jednodniowy okres pojawiały się już w naszym projekcie. Znaleźć je można pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-mam-jednodniowa-miesiaczke, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jednodniowa-miesiaczka-po-stosunku-bez-zabezpieczenia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.