Czy możliwe, że doszło do zapłodnienia u 28-latki?

Na początku pragnę zaznaczyć ze moja miesiączka występuje zawsze co 28 dni /-1 dzień Byłam na monitoringu 13 dnia cyklu (jest pęcherzyk) 20 dnia cyklu lekarz stwierdził ze owulacja była dosyć niedawno, jest ciałko żółte. Tego samego dnia wieczorem lekkie plamienie (myślałam ze spowodowane badaniem) Jednak na drugi dzień to samo krwawienie które wyglada jak okres. Jeśli to jest okres to dostałam go 21 dnia czyli 7 dni za wcześnie. Dlaczego tak się stało? Nie pamietam żebym kiedyś tak szybko dostała miesiączki, Jest to dla mnie ważne bo staramy się o dziecko od ponad roku. Czy to może być jednak ciąża ? Dziękuje
KOBIETA, 28 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

na cykl miesiączkowy wpływa wiele czynników, dlatego czasem zdarza się, że menstruacja pojawia się wcześniej lub później niż zazwyczaj. Może się dziać w ten sposób na skutek stresu, dalekich podróży lub zmiany stylu życia.

Lekkie plamienie, które zauważyła Pani po wizycie u lekarza mogło być związane z wykonanym badaniem. Może to być również tzw. krwawienie implantacyjne związane z zagnieżdżaniem zarodka. Inne możliwe przyczyny to zaburzenia hormonalne lub infekcja. W pierwszej kolejności może Pani wykonać test ciążowy, a następnie udać się do ginekologa, aby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku.

Nasi eksperci udzielali odpowiedzi na podobne pytania pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-tydzien-przed-miesiaczka,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-tydzien-przed-miesiaczka,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowy-sluz-tydzien-przed-miesiaczka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.