Czy to mogło wpłynąć na obecną miesiączkę?

Witam serdecznie . Mam problem z misiaczka tzn ostatnio miałam skąpy okres trwający 2-3 dni ( nie było to plamienie ) był również ból w podbrzuszu jak zawsze ..muszę dodać ,że karmię synka już dwa lata . Zazwyczaj miałam miesiączki trwające 4dni bardzo rzadko 5 . Miałam ostatnio bardzo dużo silnego stresu i zastanawiam się czy to mogło wplynac na obecną miesiączkę ? czy taka zmiana może być przez dalsze karmienie piersią ? Ma kontroli u ginekologa byłam 5 MSC temu miałam robiona cytologię i wszystko było w porządku ,robiłam testy ciążowe ( wszystkie wyszły negatywnie ) ,ostatnio kontrolowałam TSH mój wynik to 1.77 . Bardzo proszę o odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam,

stres, zwłaszcza silny, jest jednym z czynników, które wpływają na cykl miesiączkowy. Oprócz niego na miesiączkę wpływa także dieta, odchudzanie, zmiana klimatu lub zwiększona aktywność fizyczna. Łatwo jest zaburzyć cykl, nawet nieświadomie.

Wspomina Pani o karmieniu piersią. Bez wątpienia fakt ten może również wpływać na nieregularność miesiączek. Często zdarza się tak, że cykl i miesiączki normują się dopiero po odstawieniu dziecka od piersi.

O tym, jak karmienie piersią wpływa na cykl miesiączkowy przeczyta Pani w innych pytaniach do specjalistów. Znajdują się one pod poniższymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wplyw-karmienia-piersia-na-cykl-miesiaczkowy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nieregularne-miesiaczki-po-karmieniu-piersia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.