Czy cykl jest zaburzony z powodu karmienia piersią?

Dzień dobry.Mam pytanie.Od 3 lat karmię córkę piersią,od 2 lat mam okres- w większości cykle były regularne około 26- dniowe.Teraz miałam cykl 43-dniowy,od wczoraj (13 dzień cyklu) znowu mam krwawienie,ale inne niż miesiączkowe-ciemne z domieszką drobnego śluzu,upławów-sama nie wiem co to jest. W czasie Świąt córka z powodu swojej choroby i gorączki prawie nie schodziła mi z piersi.Czy to krwawienie to "tylko" zachwiana gospodarka hormonalna w związku z karmieniem i intensywnym ssaniem piersi w tym czasie przez córkę? Pozdrawiam.
KOBIETA, 36 LAT 4 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zaburzenia miesiączkowania bądź nieregularne menstruacje mogą mieć związek z karmieniem piersią. Zazwyczaj miesiączki stabilizują się i stają się regularne po całkowitym odstawieniu dziecka od piersi.

Możliwe więc, że plamienia mają związek z intensywnym karmieniem piersią w ostatnim czasie. Dla pewności można jednak udać się do ginekologa, by wykluczyć inne przyczyny plamień międzymiesiączkowych, a jest ich naprawdę wiele. Tylko badanie ginekologiczne będzie w stanie wykluczyć niepokojące zmiany, które mogłyby do tego doprowadzić.

Nasi eksperci udzielali odpowiedzi na podobne pytania pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-jest-przyczyna-krwawienia-podczas-karmienia-piersia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nieregularne-miesiaczki-po-porodzie-czy-to-przez-karmienie-piersia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-podczas-karmienia-piersia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.