Czy mój okres spóźnia się z powodu ciąży?

Witam pierwszy raz kochałam sie z chłopakiem oczywiscie w zabezpieczeniu, jego penis nie wszedł cały a on nie doszedł lecz przy wyciaganiu prezerwatywa zsuneła sie do połowy. Ostatni okres zaczął sie 2 grudnia a stosunek miał miejsce 26 grudnia więc nie były to dni płodne, teraz 4 stycznia nie dostałam jeszcze okresu, lecz moje miesiaczki z reguły są nieregularne, zauwazyłam tez wydzieline z pochwy na majtkach o gestej białej konsystencji lekko żółtawej, a moje piersi są twardsze jak przed okresem. jestem w ciąży czy okres sie po prostu spoznia?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

na cykl miesiączkowy wpływa wiele różnych czynników (w tym także stres), dlatego możliwe, że okres spóźnia się u Pani z powodu zaistniałej sytuacji.

Wiele zależy jednak od tego, czy podczas zsunięcia prezerwatywy jej zawartość mogła dostać się do Pani dróg rodnych. Skoro ma Pani nieregularne miesiączki, to ciężko wyznaczyć dni płodne, a tym samym ocenić ryzyko zajścia w ciążę.

Bardzo możliwe, że miesiączka przyjdzie lada dzień, zwłaszcza jeśli odczuwa Pani typowe symptomy zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Gdyby się tak nie stało, proszę wykonać test ciążowy po 14 dniach od zbliżenia.

Odpowiedzi na podobne pytania znaleźć można tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zsuniecie-sie-prezerwatywy-a-dni-nieplodne,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dni-nieplodne-a-zsuniecie-sie-prezerwatywy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zsuniecie-sie-prezerwatywy-podczas-stosunku-a-prawdopodobienstwo-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.