Co robić z bólem podbrzusza we wczesnej ciąży?

Dziendobry. Zrobiłam 4 testy ciążowe w przeciągu trzech śni dwa wyszły nieważne a dwa z druga blada kreska. Do zapłodnienia mogło dojść 31.12.2022 ale od dwóch dni boli mnie bardzo podbrzusze i nogi . Nie mam żadnych innych objawów a do lekarza mam wizytę za tydzień .czy dzieje się coś niepokojącego czy to normalne

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w przypadku, gdyby okazało się, że jest Pani w ciąży (a jest to bardzo prawdopodobne ze względu na dwie blade kreski na teście ciążowym), to bóle podbrzusza mogą być spowodowane z nagłymi zmianami jakie zachodzą w ciele kobiety.

Raczej nie jest to powód do niepokoju, jednak warto, aby zbadał Panią lekarz. Za pomocą dodatkowych badań będzie on w stanie określić, czy jest Pani w ciąży, a jeżeli tak, to zaplanuje dalsze postępowanie.

Same bóle podbrzusza mogą być też związane z innymi, niezwiązanymi z ciążą przyczynami, do których należą: zespół policystycznych jajników, owulacja, PMS, a także zatrucia pokarmowe.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moje-bole-podbrzusza-sa-oznaka-wczesnej-ciazy

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-to-wszystko-oznacza-ze-jestem-we-wczesnej-ciazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.