Czy to może wskazywać na ciążę?

Witam, robiłam beta HCG kilka dni temu i wyszło mi 0.1mIU/ml, teraz wykonałam je ponownie i wynik to <0.225mIU/ml. Miesiączka mi się spóźnia, testy które wykonywałam rano o czułości 10 wychodziły pozytywne(blada druga kreska). Źle się czuje, jest mi niedobrze i mam bóle podbrzusza- czy to może wskazywać ciążę?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

wynik badania laboratoryjnego z krwi nie wskazuje na to – zarówno jedna, jak i druga wartość wykluczają ciążę, natomiast w przypadku testu ciążowego należy wziąć pod uwagę czynniki mogące wpłynąć na zafałszowanie wyników, w tym nieprawidłowe wykonanie testu ciążowego.

Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy-po-ilu-dniach-dzialanie-rodzaje.

Pani dolegliwości mogą wskazywać na ciążę, ale również być świadectwem PMS – zwłaszcza wskazują na to bóle podbrzusza. O symptomach wczesnej ciąży oraz o dolegliwościach PMS przeczyta Pani w tych artykułach: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-objawy-pojawiaja-sie-w-pierwszych-dniach-ciazy oraz https://portal.abczdrowie.pl/nieoczywiste-objawy-ktore-moga-wskazywac-na-pms.

Ponieważ nie wspomina Pani o tym, ile dni spóźnia się menstruacja oraz kiedy miało miejsce zbliżenie intymne mogące prowadzić do zapłodnienia, to trudno domniemywać, czy źródłem Pani problemów jest ciąża. Niemniej powtórzenie badania laboratoryjnego oraz ewentualnie wizyta u ginekologa powinny rozwiać Pani wątpliwości.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.