Jakie jest prawdopodobieństwo, że jednak mogę być w ciąży?

Witam , jakie jest prawdopodobieństwo że jestem w ciąży okres miałam od 14 do 19 czerwca kochałam się z chłopakiem 3 i 4 lipca 4 lipca doszedł we mnie według kalendarzyka powinnam dostać okres 14 lipca,do dnia dzisiejszego nie dostałam okresu od 3 dni za obserwowałam dużo białego śluzu lepkiego z pochwy, i podwyższoną temperaturę ciała i lekki ból brzucha jajników zrobiłam test i wyszły 2 kreski ale 1 bardzo blada kobieta 25 lat

Redakcja abcZdrowie

Witam,

bardzo możliwe więc, że jest Pani w ciąży. Dwie kreski na teście ciążowym (nawet blade) najczęściej oznaczają wczesną ciążę, podczas której hormon beta-HCG nie jest jeszcze dobrze wykrywalny. Więcej informacji na ten temat znajdzie Pani w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/slaba-druga-kreska-na-tescie-ciazowym.

We wczesnej ciąży można również zaobserwować podwyższoną temperaturę, ból jajników oraz zwiększoną ilość wydzieliny.

Wszystkie objawy przemawiają więc za tym, że doszło do zapłodnienia, zwłaszcza w kontekście stosunku bez zabezpieczenia z wytryskiem wewnątrz pochwy.

Proszę powtórzyć test ciążowy z moczu bądź oznaczyć beta-HCG z krwi – wówczas będzie miała Pani pewność, że jest w ciąży. Proszę również pomyśleć o wizycie u ginekologa, który będzie w stanie ostatecznie potwierdzić bądź wykluczyć ciążę.

W międzyczasie zachęcamy do lektury dotyczącej pierwszych objawów ciążowych: https://portal.abczdrowie.pl/wczesne-objawy-ciazy-brak-miesiaczki-nudnosci-wymioty-zmiana-apetytu-bolace-piersi.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.