Co zrobić, aby zniwelować tkankę tłuszczową z ud?

Witam, wazę 68 kg przy wzroście 155 cm. Cały tłuszcz przekierował mi sie na uda oraz na boczki. Co powinnam zrobić aby temu zaradzić?

Dzień dobry, jeśli uważa Pani, że Pani uda są duże, może to oznaczać, że Pani ciało właśnie tam lubi kumulować tkankę tłuszczową. W takim przypadku właśnie w tym miejscu będzie Pani szczupleć najwolniej. Niestety nie ma metody, która pozwoliłaby zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej w konkretnym miejscu ciała. Jeśli się chudnie, chudnie się wszędzie, ale jak wspomniałem, najwolniej tam, gdzie najłatwiej odkłada się tkanka tłuszczowa. Bardzo polecam skorzystać z pomiaru składu ciała u dietetyka lub na siłowni. Pozwoli to stwierdzić na ile Pani uda składają się z tkanki tłuszczowej, a na ile są to mięśnie. Jednocześnie bardzo proszę pod żadnym pozorem nie próbować się odchudzać restrykcyjnymi dietami. Spowodują one jedynie zaburzenia w metabolizmie i dadzą efekt jo-jo. Myślę, że warto skonsultować się z dietetykiem i zaplanować plan zdrowego odżywiania, porozmawiać o dobrych zmianach w diecie. Pozdrawiam i życzę zdrowia, Marek Aleksander Przondo Dyplomowany dietetyk http://dietetyczny.guru/ http://facebook.com/dietetycznyguru/