Czy tempo metabolizmu ma wpływ na zapotrzebowanie kaloryczne?

Czy tempo metabolizmu ma wpływ na zapotrzebowanie kaloryczne? Mam bardzo powolny, stąd moje pytanie. Jeśli tak, to ile powinnam jeść kalorii mniej niż wynosi moje zapotrzebowanie? Oczywiście kalorie to nie wszystko, ale pytam wlasnie o nie. Proszę o pomoc.
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Grejpfrut na odporność

Owszem, decydujący. Aby oszacować faktyczne tempo metabolizmu należy zgłosić się na badanie do dietetyka, który dysponuje analizatorem składu ciała, oceni podstawową przemianę materii, Pani aktywność fizyczną i styl życia, które to czynniki wpływają na ostateczne tempo metabolizmu a więc na zapotrzebowanie kalorczyne. Nie rozumiem tylko dlaczego chce Pani jeść mniej, mniemam, że chodzi o zrzucenie masy ciała. Jednak bez oceny powyższych czynników nie można jednoznacznie powiedziec ile mniej kalorii powinna Pani spożywać.Mogloby to się odbić na Pani zdrowi

0

Witam serdecznie!
Zapotrzebowanie energetyczne zależy m.in. od płci, wieku, wzrostu, masy ciała, aktywności fizycznej i stanu zdrowia. Bez szczegółowych informacji ciężko ustalić prawidłową kaloryczność diety i wskazówki do niej.
Po ogólne wskazówki żywieniowe i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty