Odchudzanie, ćwiczenia a zapotrzebowanie kaloryczne

dzień dobry, mam 23 lata, 165cm, 63kg. mimo BMI w normie chcę schudnąć 5kg. ,ćwiczę codziennie z Ewą Chodakowską różne ćwiczenia ( ok 50minut dziennie). Jednak nie wiem ile powinnam spożywać kalorii dziennie. Pracę mam siedzącą. Proszę o rady. PS zrezygnowałam zesłodyczy i fast foodów, odzywiam się zdrowo teraz tylko kwestia ile kalorii spożywać.

Ilość spożywanych kalorii, to nie wszytko. Ważne jest z czego te kaloria pochodzą i jak są rozłożone w ciągu dnia. Redukcja wagi zależy też od tego jak sprawny jest Pani metabolizm. Jeżeli stosowała Pani jakieś diety odchudzające, to teraz wdrożenie kolejnej może nie dać zadowalających efektów. NIe napisała Pani też w jakim okresie chce Pani zgubic te 5 kg, bo od tego zależy ilość zalecanych kalorii. Sugerowałabym zastosować dietę 1200 kcal, ale nie dłużej niż 2 tyg. a potem powoli podnosić kaloryczność aby uzyskać ok 1800 i na tym pozostać.

Witaj,

biorąc pod uwagę Twój wzrost, masę ciała, wiek i aktywność fizyczną chcąc nieco zredukować swoją wagę powinnaś stosować jadłospis dostarczający codziennie około 1800 kcal. Pamiętaj o tym by nie obniżać wartości energetycznej diety poniżej 1500 kcal gdyż takie postępowanie może prowadzić do blokowania tempa przemiany materii , utrudnić Ci odchudzanie i doprowadzić do niedoborów.
Pozdrawiam
Marzena Rojek

witam, nie zawsze jest wazne ile kalorii spozywamy a z czego je dostarczamy, zatem prosze patrzec, czy spozywa Pani 4-5 posiłków dziennie z pzrerwami 3-4 godziny posiłkiem zawsze jest produkt białkowy niskotłuszczowy-ser biały, mieso chude-ale nie tylko drobiowe tez czerwone mieso które przy aktywnosci jest bardzo potrzebne, ryby, jaja i do tego zawsze produkt weglowodanowy z nieoczyszczonych ziaren, warzywa i owoce dodatkowo, prosze pic min 1,5 litra wody dziennie nie jesc bananów, oczyszczonej maki, 3 łyzki tłuszczu z tego powinno wyjsc Pani ok 1600-1700kcal ale tylko do momentu redukcji tłuszczu pozniej dojsc do 2000kcal.