Brak efektów podczas odchudzania i ćwiczeń

Witam. Mam pytanie związane z wagą. Zaczęłam diete i ćwiczenia od 1 lipca 2013r. Od ponad miesiąca schudłam 3kg i niewiele więcej w cm. Moja dieta nie polega na ograniczeniu kcal ale na rozsądnym jedzeniu czyli 4 posiłki dziennie nie wielkie porcje, wszystkiego po trochu co 3h. ćwicze z Ewą Chodakowską 4-5 razy w tyg. i nie wiem co sie dzieje ze nie chudne ani w kg ani w cm. Mam 17 lat 158-160cm i waże 60kg.

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Bardzo często zdarza się, że początkowo masa ciała maleje równomiernie, a następnie stabilizuje się i przez jakiś czas trudno zgubić nadmierne kilogramy. Nie należy zrażać się tym i zakładać, że nowy styl życia jest nieskuteczny. Przy regularnych ćwiczeniach i zbilansowanej diecie, tkanka tłuszczowa będzie ulegała redukcji. Warto jednak jako wyznacznik traktować wizualny aspekt, a niekoniecznie samą masę ciała- tkanka tłuszczowa ulega redukcji ale tkanka mięśniowa zwiększa swoją masę, co jest zjawiskiem pozytywnym. . W efekcie masa ciała może zmienić się nieznacznie, ale efekt będzie widoczny.

Witaj,
Twój organizm przyzwyczaił się już do aktywności fizycznej i diety (racjonalne żywienie) i dlatego zwolnił, to jest normalny objaw. Waga mogła stanąć gdyż budujesz mięśnie, a one ważą trochę więcej niż tkanka tłuszczowa.
Postaraj się przeliczyć ilość kalorii, którą spożywać. Powinna mieścić się w granicy 1500 -1800 kcal, nie mniej i nie więcej. Zapoznaj się proszę także z tym artykułem, zapewne zmienisz podejście do diety: http://portal.abczdrowie.pl/sposoby-na-szczupla-sylwetke, http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odchudzania. Wprowadź zmiany do diety, ćwicz. Jeśli sytuacja nie zmieni się po 2 tygodniach spróbuj zrobić badania krwi w kierunku Hashimoto lub niedoczynności tarczycy. Te schorzenia utrudniają chudnięcie. Pozdrawiam, mgr Aneta Kościołek