Dlaczego nie widać efektów odchudzania u 20-latka?

2,5 miesiąca temu przeżyłem kryzys przy wadze 70kg, apetyt zmniejszył mi się do tego stopnia, że jadłem od 1100 do 1500 kcal dziennie, do tego dużo stresu i ataki paniki. Waga spadła mi do 60kg, lecz nie widzę prawie w ogóle efektu na twarzy, przy takiej wadze wcześniej widoczne miałem kości policzkowe i nie było tłuszczu aż tak dużo na twarzy. Teraz policzki wyglądaja jak chomicze, tłuszcz na kończynach jest praktycznie zerowy, lecz gromadzi się też w okolicy sutków i brzucha. Proszę o poradę co zrobić by pozbyć się tego problemu, ponieważ lepiej wyglądałem już, w momencie gdy ważyłem 5kg więcej. Czy mam kontynuować redukcję tylko na wyższym poziomie kalorii np 1600 tak jak we wszystkich poprzednich w ktorych nie mialem tego problemu? Niedość, że schudłem żeby wyglądac lepiej, to nie moge nadal na siebie patrzec a efekt jest bardzo maly jak nie praktycznie zerowy. Czuję przez to spadek samopoczucia i atrakcyjności, jeśli są to zaburzenia hormonalne, to czy da się je naprawić zwiększeniem kalorii i czy w ogóle możliwy jest powrót do małej ilości tłuszczu na twarzy. Wiek:20 Waga:60 Wzrost:175
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Witaj!



Przede wszystkim, istotne jest zrozumienie, że proces redukcji masy ciała to nie tylko kwestia kalorii. Czasami organizm może reagować na deficyt kaloryczny przez obniżenie tempa przemiany materii. W takiej sytuacji, organizm oszczędza energię, co utrudnia proces redukcji. Dlatego ważne jest, aby odpowiednio dopasować kaloryczność diety.



Jeśli nie widzisz efektów odchudzania, mimo redukcji kalorii i regularnych ćwiczeń, warto skonsultować się z lekarzem oraz dietetykiem klinicznym, aby wykluczyć problemy zdrowotne.



Jeśli chcesz pozbyć się tłuszczu z twarzy, to zwiększenie ilości kalorii może być dobrym rozwiązaniem. Pamiętaj, że redukcja kalorii poniżej 1500-1600 kcal dziennie może być szkodliwa dla zdrowia i spowodować utratę masy mięśniowej, co skutkuje spowolnieniem tempa przemiany materii. Dlatego, jeśli planujesz dalszą redukcję, warto skonsultować się z dietetykiem, który dobierze odpowiednią ilość kalorii i makroskładników.



Jeśli chodzi o ćwiczenia, warto skupić się na treningu siłowym, który pomaga w budowie masy mięśniowej i zwiększa tempo przemiany materii. Warto także zwrócić uwagę na jakość snu i stres, które mają wpływ na metabolizm i gromadzenie tkanki tłuszczowej.



Pamiętaj, że proces utraty tkanki tłuszczowej jest indywidualny i wymaga czasu oraz cierpliwości. Nie sugeruj się jedynie masą ciała, ale obserwuj zmiany w swojej sylwetce oraz samopoczuciu.



Jeśli miałbyś dodatkowe pytania to zapraszam do kontaktu.



Pozdrawiam

mgr Klaudia Ułamek

Dietetyk kliniczny, psychodietetyk Częstochowa oraz online

Zapraszam do zapoznania się z informacjami o mnie oraz lokalizacją i opiniami pacjentów ->

https://dietetyk-czestochowa-dietetyk-kliniczny-psychodietetyk.business.site?copy

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty