Dlaczego nie widać efektów odchudzania u 20-latka?

2,5 miesiąca temu przeżyłem kryzys przy wadze 70kg, apetyt zmniejszył mi się do tego stopnia, że jadłem od 1100 do 1500 kcal dziennie, do tego dużo stresu i ataki paniki. Waga spadła mi do 60kg, lecz nie widzę prawie w ogóle efektu na twarzy, przy takiej wadze wcześniej widoczne miałem kości policzkowe i nie było tłuszczu aż tak dużo na twarzy. Teraz policzki wyglądaja jak chomicze, tłuszcz na kończynach jest praktycznie zerowy, lecz gromadzi się też w okolicy sutków i brzucha. Proszę o poradę co zrobić by pozbyć się tego problemu, ponieważ lepiej wyglądałem już, w momencie gdy ważyłem 5kg więcej. Czy mam kontynuować redukcję tylko na wyższym poziomie kalorii np 1600 tak jak we wszystkich poprzednich w ktorych nie mialem tego problemu? Niedość, że schudłem żeby wyglądac lepiej, to nie moge nadal na siebie patrzec a efekt jest bardzo maly jak nie praktycznie zerowy. Czuję przez to spadek samopoczucia i atrakcyjności, jeśli są to zaburzenia hormonalne, to czy da się je naprawić zwiększeniem kalorii i czy w ogóle możliwy jest powrót do małej ilości tłuszczu na twarzy. Wiek:20 Waga:60 Wzrost:175
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Witaj!



Przede wszystkim, istotne jest zrozumienie, że proces redukcji masy ciała to nie tylko kwestia kalorii. Czasami organizm może reagować na deficyt kaloryczny przez obniżenie tempa przemiany materii. W takiej sytuacji, organizm oszczędza energię, co utrudnia proces redukcji. Dlatego ważne jest, aby odpowiednio dopasować kaloryczność diety.



Jeśli nie widzisz efektów odchudzania, mimo redukcji kalorii i regularnych ćwiczeń, warto skonsultować się z lekarzem oraz dietetykiem klinicznym, aby wykluczyć problemy zdrowotne.



Jeśli chcesz pozbyć się tłuszczu z twarzy, to zwiększenie ilości kalorii może być dobrym rozwiązaniem. Pamiętaj, że redukcja kalorii poniżej 1500-1600 kcal dziennie może być szkodliwa dla zdrowia i spowodować utratę masy mięśniowej, co skutkuje spowolnieniem tempa przemiany materii. Dlatego, jeśli planujesz dalszą redukcję, warto skonsultować się z dietetykiem, który dobierze odpowiednią ilość kalorii i makroskładników.



Jeśli chodzi o ćwiczenia, warto skupić się na treningu siłowym, który pomaga w budowie masy mięśniowej i zwiększa tempo przemiany materii. Warto także zwrócić uwagę na jakość snu i stres, które mają wpływ na metabolizm i gromadzenie tkanki tłuszczowej.



Pamiętaj, że proces utraty tkanki tłuszczowej jest indywidualny i wymaga czasu oraz cierpliwości. Nie sugeruj się jedynie masą ciała, ale obserwuj zmiany w swojej sylwetce oraz samopoczuciu.



Jeśli miałbyś dodatkowe pytania to zapraszam do kontaktu.



Pozdrawiam

mgr Klaudia Ułamek

Dietetyk kliniczny, psychodietetyk Częstochowa oraz online

Zapraszam do zapoznania się z informacjami o mnie oraz lokalizacją i opiniami pacjentów ->

https://dietetyk-czestochowa-dietetyk-kliniczny-psychodietetyk.business.site?copy

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Dlaczego efekty odchudzania widać tylko na wadze?

Schudłam 6 kilo a efektów brak. Jem mniej, od 3 tyg bezglutenowo bo zle się po nim czułam, ćwiczę na siłowni 4 razy w tygodniu i schudłam 6 kilo ,ale buzia nadal mocno opuchnięta i okropnie gruba! i brzuch ma takie same wymiary jak wtedy kiedy przed odchudzaniem. nie wiem co mam robić bo efekty są tylko na wadze a gdy mierze się nie ma żadnej różnicy.według masy ciała nie mam nadwagi. a zdrowa jestem, z tarczyca w porządku,2.49 i endokrynolog nie zalecił nic. Nerki i reszta Ok. Błagam o pomoc
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Witam Panią,
Widzę że jest Pani z Warszawy (tu przyjmuje pacjentów), więc najchętniej zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną, na której wykonamy pomiary składu ciała i sprawdzę jak rozkłada się tkanka tłuszczowa w Pani ciele. Przeprowadzę również wywiad żywieniowy i zdrowotny oraz na tej podstawie dobiorę indywidualny jadłospis dzięki któremu poprawi się Pani sylwetka.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk


0

Dzień dobry,

najlepiej proces odchudzania śledzić bieżącymi pomiarami na analizatorze składu ciała - wówczas mamy możliwość dokładnej oceny rezultatów diety.

Pomiary można wykonać w gabinecie dietetyczny, gdzie też dostanie Pani wskazówki/ plan dietetyczny żeby uzyskać odpowiednie / zdrowe redukcje masy ciała.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Co powinnam jeszcze zrobić, żeby było widać efekty odchudzania?

Witam. Jestem kobietą mam 39 lat, przy wzroście 168cm ważę ok 78kg. Od wielu już tygodni jem 4 posiłki ( godz. 8, 11, 14 i 17 - na kolację nie mam już ochoty bo nie czuję głodu). Staram się wypijać dziennie min 1l wody mineralnej. Mam jednak kłopot żeby schudnąć i nie widzę żadnych efektów. Co powinnam jeszcze zrobić żeby coś było widać. Proszę o poradę. Pozdrawiam Joanna
KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu

To bardzo dobrze, że spożywa Pani posiłki regularnie i pije dużo wody. Pora ostatniego posiłku jest również w porządku.

Warto byłoby się zastanowić nad jakością spożywanych pokarmów. Czyli nad tym co Pani dokładnie je w ciągu dnia. Być może są to produkty bardzo kaloryczne lub występują w dużych ilościach.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl

0

Witam. Proponowałabym aby sprawdziła Pani wartość swoich posiłków oraz ich kaloryczność.Może warto byłoby udać się do dietetyka który po dokładniejszym wywiadzie ułożyłby indywidualną dietę. pozdrawiam Monika Konieczna

0

Witam!
Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wstępnie zachęcam do przestrzegania zasad racjonalnego żywienia, które podam poniżej.
1. Codzienna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta pomaga w zachowaniu pełni zdrowia i kondycji.
2. Podstawą prawidłowej diety jest różnorodność spożywanych produktów. Jedz 4 – 5 posiłków dziennie w odstępach nie dłuższych niż 4 godziny. Dzień zaczynaj od śniadania.
3. Pełnoziarniste produkty zbożowe (np. chleb razowy, chleb pełnoziarnisty, grube kasze, ryż brązowy) powinny być dla ciebie głównym źródłem energii.
4. Pamiętaj o codziennym spożywaniu warzyw i owoców. Zalecana jest przewaga warzyw nad owocami.
5. Każdego dnia co najmniej dwa razy spożywaj mleko i jego przetwory: jogurty, kefiry, sery.
6. Spożywaj mniej tłuszczów zwierzęcych (smalec, tłuste mięsa), a więcej tłuszczów roślinnych (olej rzepakowy, oliwa z oliwek).
7. Źródłem białka w twojej diecie powinny być: mięso drobiowe, ryby oraz nasiona roślin strączkowych np. soja, groch, fasola. Ograniczaj spożycie tłustego mięsa czerwonego.
8. W codziennej diecie ograniczaj spożycie soli i słodyczy (źródła „pustych” kalorii).
9. Pij wystarczającą ilość płynów – minimum 2 litry dziennie.
10. Unikaj alkoholu.
Po przepisy i wskazówki zapraszam również na
http://diet-coaching.xaa.pl/ ;
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty