Dlaczego nie widać efektów odchudzania u 20-latka?

2,5 miesiąca temu przeżyłem kryzys przy wadze 70kg, apetyt zmniejszył mi się do tego stopnia, że jadłem od 1100 do 1500 kcal dziennie, do tego dużo stresu i ataki paniki. Waga spadła mi do 60kg, lecz nie widzę prawie w ogóle efektu na twarzy, przy takiej wadze wcześniej widoczne miałem kości policzkowe i nie było tłuszczu aż tak dużo na twarzy. Teraz policzki wyglądaja jak chomicze, tłuszcz na kończynach jest praktycznie zerowy, lecz gromadzi się też w okolicy sutków i brzucha. Proszę o poradę co zrobić by pozbyć się tego problemu, ponieważ lepiej wyglądałem już, w momencie gdy ważyłem 5kg więcej. Czy mam kontynuować redukcję tylko na wyższym poziomie kalorii np 1600 tak jak we wszystkich poprzednich w ktorych nie mialem tego problemu? Niedość, że schudłem żeby wyglądac lepiej, to nie moge nadal na siebie patrzec a efekt jest bardzo maly jak nie praktycznie zerowy. Czuję przez to spadek samopoczucia i atrakcyjności, jeśli są to zaburzenia hormonalne, to czy da się je naprawić zwiększeniem kalorii i czy w ogóle możliwy jest powrót do małej ilości tłuszczu na twarzy. Wiek:20 Waga:60 Wzrost:175

Witaj!

Przede wszystkim, istotne jest zrozumienie, że proces redukcji masy ciała to nie tylko kwestia kalorii. Czasami organizm może reagować na deficyt kaloryczny przez obniżenie tempa przemiany materii. W takiej sytuacji, organizm oszczędza energię, co utrudnia proces redukcji. Dlatego ważne jest, aby odpowiednio dopasować kaloryczność diety.

Jeśli nie widzisz efektów odchudzania, mimo redukcji kalorii i regularnych ćwiczeń, warto skonsultować się z lekarzem oraz dietetykiem klinicznym, aby wykluczyć problemy zdrowotne.

Jeśli chcesz pozbyć się tłuszczu z twarzy, to zwiększenie ilości kalorii może być dobrym rozwiązaniem. Pamiętaj, że redukcja kalorii poniżej 1500-1600 kcal dziennie może być szkodliwa dla zdrowia i spowodować utratę masy mięśniowej, co skutkuje spowolnieniem tempa przemiany materii. Dlatego, jeśli planujesz dalszą redukcję, warto skonsultować się z dietetykiem, który dobierze odpowiednią ilość kalorii i makroskładników.

Jeśli chodzi o ćwiczenia, warto skupić się na treningu siłowym, który pomaga w budowie masy mięśniowej i zwiększa tempo przemiany materii. Warto także zwrócić uwagę na jakość snu i stres, które mają wpływ na metabolizm i gromadzenie tkanki tłuszczowej.

Pamiętaj, że proces utraty tkanki tłuszczowej jest indywidualny i wymaga czasu oraz cierpliwości. Nie sugeruj się jedynie masą ciała, ale obserwuj zmiany w swojej sylwetce oraz samopoczuciu.

Jeśli miałbyś dodatkowe pytania to zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam

mgr Klaudia Ułamek

Dietetyk kliniczny, psychodietetyk Częstochowa oraz online

Zapraszam do zapoznania się z informacjami o mnie oraz lokalizacją i opiniami pacjentów ->

https://dietetyk-czestochowa-dietetyk-kliniczny-psychodietetyk.business.site?copy