Wzrost tkanki mięśniowej przy odchudzaniu

Przez 2tyg stosowalam diete 1500 kcal i cwiczylam 6x w tygodniu.Jednak nie podoba mi sie takie cialo,chce miec umiesniony brzuch.Obecnie waze 46kg przy wzroscie 163.Ile powinnam mniej wiecej jesc kalorii dziennie by wzrosla tkanka miesniowa i zebym zaczela dazyc do mojego celu?Przy czym nadal chce cwiczyc 5-6razy na tydzien.I jak przejsc z tej diety na nowa by nie bylo jakiegos efektu jojo?

Witam Do budowania masy mięśniowej trzeba jeść, inaczej skąd ta masa mięśniowa ma się tworzyć, jak kaloryczność 1500 ledwo starcza na pokrycie podstawowej przemiany materii? Do budowania musi być odpowiednia ilość białka na kilogram masy ciała, ale też odpowiednia ilość tłuszczy i węglowodanów. Mięśnie do prawidłowej pracy potrzebują również okresu regeneracji, więc warto robić dni przerwy. Warto skonsultować dietę z dietetykiem, który w produktach spożywczych umieści odpowiednią ilość składników, które Pani potrzebuje, a z trenerem personalnym porozmawiać na temat treningu na partie brzucha.