Waga 40 kg przy wzroście 163 cm

Witam, mam 19 lat ( pełne we wrzesniu ) Ważę 40 kg przy wzroscie 163 , jaka jest moja prawidlowa waga?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Pani BMI wynosi 15, co oznacza znaczą niedowagę. Odpowiednia waga przy Pani wzroście to 50-58 kg.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w obecnej sytuacji rozpoznać można niedowagę. Prawidłowa masa ciała przy wzroście 163cm mieści się w zakresie: 48-66 kg (BMI 18-25).