Mam 13 lat, 163 cm wzrostu i ważę 43 kg. Czy to odpowiednia waga?

Dzień dobry,

proszę mi napisać, czy moja waga jest odpowiednia. Mam 163 cm wzrostu i obecnie ważę 43 kg. Czy powinnam schudnąć lub przytyć na wadze?

Witam.

Do 18. roku życia prawidłową masę ciała i wzrost, w zależności od wieku i płci wyznaczają siatki centylowe. Według tych norm należna masa ciała dla Pani wzrostu to 53 kg. Pani waga mieści się w granicach normy, choć jest przy dolnej granicy i oznacza bardzo szczupłą sylwetkę.

Pozdrawiam.