Czy waga 58 kg przy wzroście 169 cm to nadwaga?

Ważę 58 kg i mam 169 cm wzrostu. Czy mam nadwagę? Jeśli tak to jak mam się jej pozbyć?
ponad rok temu

Witaj, Według wskaźnika BMI = 20, 3 Twoja obecna waga jest odpowiednia do wzrostu. Zakres BMI wskazując wagę prawidłową jest w zakresie 18,5 -24,9, powyżej 25 sugeruje nadwagę, a powyżej 30 otyłość. Spożywaj regularnie posiłki, uprawiaj ćwiczenia i wszystko będzie OK. Pozdrawiam, mgr Aneta Kościołek