Nadwaga według BMI a prawidłowy wygląd ciała

mam 16 lat , 170 cm wzrostu i ważę 69 kg .. Nie wiem czy mam się odchudzać czy nie . Nie uważam ,żebym była gruba , wręcz przeciwnie . Wszyscy mówią ,że nie widać tego po mnie i ja też jestem tego zdania z tym ,że w bmi wyszło ,że mam nadwagę i troszkę się boję .
16 LAT ponad rok temu

Witaj,
Jeżeli potraktujemy Ciebia jako osobę dorosłą a nie dziecko, to Twoja waga jest prawidłowa, BMI = 23,9 (norma = 18,5-24,9). Co oznacza że nie ma takiej potrzeby aby się odchudzać. Ponadto na prawidłową wagę wpływa także sylwetka - niektóre osoby mają sylwetkę atletczną, i gdyby popatrzeć na wskażnik BMI - to wyszłoby że mają otyłość.
Jeżeli zastanawiasz się nad odchudzaiem i zżuceniu parę kilo (do 60kg) to na początek przeanalizuj swoj sposób żywienia i wyeliminuj błędy - portal.abczdrowie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe. Ponadto zwiększ aktywność fizyczną. Dzięki temu Twoje ciało będzie bardziej atrakcyjne. Czasem tak proste zabiegi powodują że waga zaczyna spadać. Pozdrawiam, Aneta Kościołek