Odchudzanie i zapotrzebowanie kaloryczne dla 18-latki

Witam mam 18 lat.Rok temu schudłam , jednak ostatnio znowu mi się przytyło , nie jest to jakaś duża suma 2kg , ale czuje , że przybyło mi tkanki tłuszczowej.Chciałabym schudnąc ale nie wiem ile powinnam spozywac kalorii przy aktywnisci ficzycznej , ktora stosuje 3 razy w tyg. Obecnie spozywam 1550 kcal , jednak jak je zmniejszam to od razu tyje i to samo dzieje sie jak chce zwiekszyc kaloriie. Co się ze mną dzieje? Jak temu zaradzic i pozbyc sie tkanki tłuszczowej? Odzywaim sie zdrowo.

Witam serdecznie!
W celu określenia dokładnych wytycznych potrzebne mi informacje odnośnie Twojego wzrostu i aktualnej masy ciała oraz zebranie wywiadu żywieniowego.
Proszę o kontakt pod adresem www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam,
Organizm reaguje na obniżenie jako stan zagrożenia, stąd obniżenie kalorii powoduje uruchomienie obrony przed niedożywieniem i magazynowanie tkanki tłuszczowej również.
Gdy dochodzi do zwiększenia kalorii i przybierania na wadze oznacza to, że bilans energetyczny jest dodatni- więcej spożywasz niż spalasz. W takiej sytuacji najlepiej jest zwiększyć przemianę materii poprzez aktywność fizyczną pozostając przy 1500 kcal.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Proszę ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu, a najlepiej 6 razy i trzymać się na poziomioe 1500-1600 kcal.