Witam. Są dwa wyjścia, ograniczenie do 1500 kcal dziennie, pomoże Pani zrzucić te kilka kilogramów, powoli, ale trwale. Można również postawić na eliminacje produktów, które sprzyjają powstawaniu nadwagi: słodycze, smażone produkty, słone przekąski, wyregulowanie spożywania posiłków do 5 razy dziennie i przy dużej aktywności również Pani schudnie.
witam, jeśli ma być to trwały efekt, to należy przede wszystkim zmienić nawyki żywieniowe na zawsze! oraz sposób żywienia! jakość posiłków, kompozycję,
jeśli chodzi o kaloryczność przy dużej aktywności fizycznej, odchudzającą dietą dla Pani mogłaby być 1500-1600kcal - zależy też od intensywności aktywności
pozdrawiam
Schudnie Pani na diecie 1500-1600 kcal, warto aby była to zbilansowana dieta która pokrywa zapotrzebowanie na wszystkie mikro i makro składniki, wyniki Pani wagi są w normie. Pozdrawiam
Witam, zapotrzebowanie kaloryczne dla Pani, to ok. 2400-2600 kcal i zależy od intensywności prac w gospodarstwie. Pani BMI mieści się w środku normy i nie ma potrzeby się odchudzać. Jeżeli występuje otyłość brzuszna, warto stosować się do piramidy żywienia, aby zdrowo się odżywiać. Powinno to poprawić jakość składu ciała poprzez zwiększenie ilości masy mięśniowej i zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej. Podstawą diety są produkty zbożowe (kasze, makaron razowy, chleb razowy), dla Pani tym bardziej ważne, że wykonuje Pani pracę fizyczną. Ważne jest, aby w diecie znalazły się też 3-4 porcje owoców, 4-5 porcji warzyw, które dostarczają błonnika, witamin i minerałów. Należy ograniczyć ilość mięsa (po cienkim plasterku na chleb, na obiad sztuka mięsa nie większa niż środkowa część dłoni. Mięso należy zastępować rybami i roślinami strączkowymi. Do tego zdrowe tłuszcze (oleje roślinne i tłuste ryby) i produkty mleczne (jogurty, kefiry, maślanka, serwatka, jeśli nie ma przeciwwskazań, to mleko). Całkowita rezygnacja z kupnych słodkich napoi, słodyczy, fast foodów, smażonych potraw. Czasami można pozwolić sobie na słodką przekąskę przygotowaną w warunkach domowych. Posiłki 5 razy dziennie. Płyny ok. 2 litry dziennie. Do tego aktywność fizyczna wykorzystująca wszystkie partie ciała. To są ogólne zasady. Najbardziej skuteczne jest skorzystanie z jadłospisu ułożonego przez dietetyka, ale już stosowanie się do powyższych wskazań powinno poprawić Pani sylwetkę i kondycję zdrowotną. Trzeba wiedzieć, że niedożywienie prowadzi, do gromadzenia zapasów tłuszczu (ukryta otyłość) i ubytku masy mięśniowej. Pozdrawiam, Anna Brinken.
Witam serdecznie,
Obliczenie konkretnego zapotrzebowania energetycznego wymaga przeprowadzenia wywiadu dietetycznego oraz pomiarów składu ciała. . W tym momencie podaje Pani zbyt mało informacji aby określić dokładnie Pani dzienne zapotrzebowanie i ustalić kaloryczność diety.
Witam serdecznie,
Jest wiele preparatów na poprawę kondycji stawów. Wybierze Pani te które zawierają glukozaminę, jednak jej wchłanialność jest dość słaba zresztą jak większości suplementów. Najlepiej udać sie do ortopedy który zbada sprawę i przypisze Pani lek indywidualnie. Zwróci też Pani uwagę na technikę wykonywanych ćwiczeń. Być może podczas treningów obciąża Pani stawy kolanowe. W internecie znajdzie Pani wiele filmików instruktażowych jak prawidłowo wykonywać poszczególne ćwiczenia Jeżeli nogi sa obolałe i czuje Pani obrzęk może to świadczyć o gromadzeniu się wody w organizmie, co powoduje opuchniecie kończyn. Aby zapobiegać magazynowaniu się płynów metabolicznych proszę odpowiednio nawadniać swój organizm pijąc około 1,5-2l czystej wody mineralnej/dzień.
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultacje dietetyczną lub zachęcam do kontaktu
tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk
Witam,
Chciałam sprostować moją odpowiedź. Pierwsza jej część dotyczy Pani zaś nie wiem dlaczego ale druga część odnośnie stawów weszła z innej odpowiedzi. Przepraszam za zamieszanie i błąd.
Z poważaniem
Joanna Wasiluk
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Zapotrzebowanie kaloryczne a odchudzanie – odpowiada Mgr Małgorzata Talaga-Duma
- Zapotrzebowanie kaloryczne przy nadciśnieniu – odpowiada Dr Krystyna Pogoń
- Zapotrzebowanie kaloryczne 12-latki – odpowiada Roma Wojtewicz
- Odchudzanie, ćwiczenia a zapotrzebowanie kaloryczne – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Dieta redukcyjna a zapotrzebowanie kaloryczne – odpowiada Mgr inż. Ilona Olejnik
- Przyjmowanie dziennego zapotrzebowania kalorycznego w płynach – odpowiada Dietetyk kliniczny Eliza Gosławska
- Jak ustalić zapotrzebowanie kaloryczne? – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Określenie zapotrzebowania kalorycznego – odpowiada Mgr inż. Martyna Frańczak
- Codzienne zapotrzebowanie na kilokalorie podczas odchudzania – odpowiada Mgr inż. Ilona Olejnik
- Zapotrzebowanie kaloryczne dla 28-latki przy średniej aktywności fizycznej – odpowiada Julita Krawczyk
artykuły
Powrót do formy- jak odzyskać sylwetkę po porodzie, odżywianie, ćwiczenia.
Co robić, żeby powrócić do sylwetki sprzed ciąży,
Dieta w cukrzycy - węglowodany, cukry, tłuszcze, białko
Nie jesteśmy skazani na cukrzycę. Oprócz predyspoz
Wymienniki węglowodanowe
Wymiennik węglowodanowy to pojęcie zazwyczaj stoso