Zapotrzebowanie kaloryczne dla 28-latki przy średniej aktywności fizycznej

Witam mam 28lat, 170cm wzrostu 60kg. Prowadzę gospodarstwo rolne zajmuje się wychowaniem rocznego dziecka. Wykonuję pracę fizyczną 3h dziennie. Jakie jest moje zapotrzebowanie na kalorie? ile kalorii powinna mieć moja dieta chcący zredukować wagę o 3kg?

Witam.
Pani zapotrzebowanie na kalorie to 1400 dziennie. Przy tym wzroście i tej wadze jaką obecnie Pani posiada, zdrowa waga to 63 kg, a więc nie ma problemu. Warunkiem tej wagi jest to, że jest Pani średniej budowy kości. Przy drobnej budowie to waga zdrowa wynosi 58kg, zapotrzebowanie na kalorie takie same. Pani waga jest jak najbardziej wagą zdrową. Jeżeli widzi Pani u siebie tzw. "boczki " to może to być problem zatrzymanej wody w organizmie.
Pozdrawiam
Julita Krawczyk

Witam! Specjalista powinien przeprowadzić z Panią wywiad żywieniowy oraz wykonać potrzebne pomiary ciała. Wtedy będzie można ustalić indywidualny plan żywienia. Wstępnie polecam zbilansowaną i pełnowartościową dietę 1400-1500 kcal. Po więcej porad i wskazówek żywieniowych zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska