Odchudzanie a efekt jo-jo

Witam. Mam na imię Karolina, mam 14. Moja waga to 59 kg, a wzrost 168. Chciałabym schudnąć jeszcze jakieś 4 kg. Najbardziej z ud i brzucha. : / Jak to zrobić bez efektu jojo.?
KOBIETA ponad rok temu

Karolino, postaraj się stracić to 4 kg w sposób zrównoważony, a mianowicie zrób to poprzez właściwe i racjonalne odżywianie oraz zwiększenie aktywności fizycznej. Pamiętaj też, że efekt jojo nie powinien wystąpić, jeśli po osiągnięciu celu nie powrócisz do starych nawyków żywieniowych (jeśli były złe) oraz nie zredukujesz do zera aktywności fizycznej. Nie możesz też doprowadzić do tego, aby 4 kg stracić zbyt szybko np. w kilka dni – w tym momencie nie pozbędziesz się tkanki tłuszczowej, ale głównie wody i masy mięśniowej z organizmu – a nie o to chyba chodzi. Przede wszystkim zajrzyj do naszego działu http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-odzywianie i zacznij stosować się do zaleceń, które tam znajdziesz. Pamiętaj też o sporcie – ćwicz co najmniej 3 razy w tygodniu po minimum 30 minut. Pozdrawiam.

Witaj,
Twoja obecna waga jest odpowiednia do wzrostu. 4 kg, które chcesz zgubić możesz osiągnąć w prosty sposób bez efektu jojo, pod warunkiem że zastosujesz się do kilku rad:
- jedz w ciągu dnia około 1500 kcal, nie mniej
- posiłki spożywaj regularnie co 3-4 h, ale o mniejszej objętości,
- nie pij soków, napojów gazowanych, typu cola, zamiast tego pij zieloną herbatę, a przed snem pu-erh,
- wyeliminuj z diety fast food-y, ogranicz słodycze i lody,
- zwiększ aktywność fizyczną, ćwiczenia modelują ciało, pomagają spalić nadmiar tkanki tłuszczowej. Ćwicz - maszeruj, biegaj, spaceruj, pływaj codziennie przez około 1 -2 godzin. Kolejne 30 minut poświęć na ćwiczenia modelujące sylwetkę np. http://portal.abczdrowie.pl/sposoby-na-szczupla-sylwetke.
4 kg można stracić nie stosując żadnej diety, tylko zdrowe odżwianie i większa aktywność fizyczna. Dzięki temu unikniesz efektu jojo.
Pozdrawiam,
Aneta Kościołek