Dlaczego nie postępują efekty odchudzania i ćwiczeń?

Witam, mam 165 cm waze wzrostu, 60kg. Moja waga jak i rozmiary stoją od ponad pół roku w miejscu i sylwetka się nie zmienia. Wczesniej wazylam 55kg i nagle w ciagu okolo 2/3 miesiect przytylam 5kg. Ćwiczę siłowoo 3/4 razy w tygodniu, z diety 1600kcal przeszlam na 2100kcal, bo byłam pewna że to spowolniony metabolizm, jednak waga dalej stoi. Nie biore antykoncepcji. Nie jestem w ciazy :-) Miałam zrobione USG tarczycy, byłam u gastrologa, endokrynologa, ginekologoga, nawet u lekarza od chorób tropikalnych, bo dokładnie po powrocie z Kuby wszystko się zaczęło, jednak badania nigdzie niczego nie wykazały, jedynie lekko podniesiony cholesterol. Przez jakiś czas byłam strasznie drażliwa, miałam problemy z bezsennością, brak motywacji, płacz na poczekaniu, jednak od około 3 miesięcy wszystko się uspokoiło, tylko ta sylwetka :-( Jakie badania mogłabym jeszcze zrobić?

Dzień dobry,

była Pani u dużej ilości specjalistów, ale nie wybrała się Pani niestety do dietetyka, a to on pomoże Pani zredukować masę ciała i wyrzeźbić sylwetkę.
Powszechnie stosowane diety redukcyjne, tak zwane diety cud, to droga donikąd. Spadek wagi po ich wdrożeniu rzeczywiście będzie spektakularny, ale na krótko. Kiedy kuracja odchudzająca dobiegnie końca, efekt jojo jest niemal gwarantowany. Najlepszym rozwiązaniem dla osób odchudzających się jest racjonalna dieta. Właściwe odżywianie nie jest ani skomplikowane, ani wymagające. Należy wyeliminować złe nawyki żywieniowe i nauczyć się kilku zasad żywienia.
Efekt jojo, który następuje po zastosowaniu bardzo restrykcyjnych diet odchudzających, charakteryzuje się błyskawiczną utratą masy ciała i jeszcze szybszym powrotem do dawnej wagi, a nierzadko znacznym zwiększeniem kilogramów. Organizm rozregulowuje się, przemiana materii ulega spowolnieniu, a tkanka tłuszczowa magazynuje coraz większe ilości energii.
Dlatego powinna się Pani skontaktować z dietetykiem.

Pozdrawiam