Problem z odchudzaniem przy regularnych ćwiczeniach

Witam Od roku czasu jestem na diecie , od pół roku reguralnie ćwicze na siłowni na początku 3 razy w tyg obecnie 5 razy.Natomiast waga i cm stoją w miejscu ciało jest trochę ujędrnione ale nic poza tym, badania hormonalne zrobiłam są w normie oprócz MCHC 29.9 przy normie 31,5-36 ( badania wykonane w Niemczech) Kompletnie nie wiem co dalej robić ponieważ trzymam się diety, na początku mialam diety od detetyków które również nie dawały efektów wiec na dzien dzisiejszy jem zdrowo ok 1200-1500 kcal

Dieta przede wszystkim powinna zmieniać się wraz z etapami odchudzania. Nie znamy szczegółów prowadzonych terapii żywieniowych, ani Pani wagi oraz wzrostu, ale bardzo prawdopodobnym wydaje się, że Pani dieta może dostarczać zbyt małą liczbę kalorii. Przy tak intensywnych treningach 1500 kcal może być niewystarczające. W takiej sytuacji organizm przechodzi w trym alarmowy i cały czas odkłada tkankę tłuszczową. Dodatkowo należy się zastanowić nad zmianami proporcji zawartości poszczególnych tkanek w Pani organizmie przy takim wysiłku fizycznym. Najprawdopodobniej Pani tkanka mięśniowa wzrasta, co może być mylnie przez Panią odczytywane jako brak postępów w odchudzaniu. Zalecalibyśmy wykonać analizę składu i masy ciała, która zobrazuje Pani jak kształtuje się rozłożenie tłuszczowej i beztłuszczowej masy ciała w Pani organizmie.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444