Dlaczego zamiast chudnąć, tyje?

Mam problem ponieważ przez kilka lat jadłam dużo fast-foodow i slodyczy o roznych porach czesto nocnych duzo przytylam.Teraz zaczelam odzywiac sie tak sniadanie: 3 wafle ryzowe z jajkiem i warzywai, 2 sniadanie: jogurt naturalny i brzoskwinia, obiad i kolacja: piers z kurczaka z warzywami (pomidor, papryka, cebula, cukinia) z ciemnym ryzem lub pelnoziarnistym makaronem, pracuje na popoludniu wiec robie wiecej do pracy i jem na dwa razy. Jem w odstepach 3-4h i zamiast schudnac tyje, dlaczego?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Czekoladowy mit

Wzrost poziomu cukru we krwi utrudnia walkę z trądzikiem. Najczęściej intensyfikuje objawy. Czy jednak zjedzenie kilku kostek czekolady wpłynie negatywnie na leczenie trądziku?

Nie podaje Pani swojego wzrostu, ani wagi więc ciężko nawet szacunkowo określić czy spożywane przez Panią posiłki dostarczają odpowiednią podaż energii. Może Pani dostarczać do organizmu za mało kalorii. W tej sytuacji organizm przechodzi w stan alarmowy i zaczyna magazynować energię, odkładając ją w postaci tkanki tłuszczowej. Ważnym jest, aby określić całkowitą przemianę materii (Może Pani skorzystać ze wzorów w Internecie, bądź też, skorzystać z analizatora składu i masy ciała, dostępnego w większości gabinetach dietetycznych. Druga metoda jest oczywiście dużo bardziej dokładna). Następnie na diecie redukcyjnej obniżamy kaloryczność początkowo o 400-500 kcal. Odpowiednio zbilansowana dieta, o prawidłowo obniżonej kaloryczności powinna zapewnić spadek masy ciała 0.5-1 kg na tydzień. Oczywiście Pani organizm ze względu na dość drastyczną zmianę diety - w kontrze do fastfoodów, słodyczy, nieregularnych posiłków - może także reagować na początku wzrostem masy ciała. Należy konsekwentnie dążyć do zmiany nawyków żywieniowych. Nie poddawać się, nie wracać do starych przyzwyczajeń. Waga powinna zacząć spadać. Jeżeli ma pani możliwość zachęcamy do wizyty u dietetyka, który ułoży dla Pani terapię żywieniową i pomoże w jej realizacji.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty