Dlaczego chudnę i tyje na przemian?

Witam! Mam 12 lat, 160-165 cm wzrostu i ważę 70-75 kg. Moi rodzice nie wiedzą, ile ważę. Nie chcę iść do lekarza. Odchudzałam się już, schudłam, ale po jakimś czasie znowu przytyłam. Proszę o pomoc, z góry dziękuję :)
12 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

nie podajesz dokładnej wagi ani wzrostu. Rozumiem, że waga może się wahać, ale powinnaś dokładnie się zważyć. Nawet przyjmując wyższy wzrost i niższą wagę, Twoja masa ciała niestety nie mieści się w normie. Myślę, że rodzice to na pewno zauważyli. Porozmawiaj z nimi, ponieważ powinnaś koniecznie udać się do lekarza. Lekarz sprawdzi, czy przyczyną nadwagi jest jakaś choroba lub zaburzenie w organizmie. Nie możesz w tym wieku odchudzać się na własną rękę. Jeśli jesteś zdrowa, to prawopodobnie lekarz skieruje Cię do dietetyka, który dobierze dietę odpowiednią dla Ciebie. Konieczna będzie zmiana nawyków żywieniowych i zwiększenie aktywnośći fizycznej, ale najpierw udaj się na konsultację lekarską. To nic strasznego:-)

Pozdrawiam