Problem ze spadkiem wagi

Witam.Mam duży problem z odchudzaniem.Mam do zrzucenia 5kg.Zmniejszam liczbę kalorii,zwiększam aktywność fizyczną,staram się zdrowo odżywiać,lecz tłuszcz w ogóle mi nie schodzi.Już same te czynniki powinny zmniejszyć jego ilość chociaż minimalnie,ale tak sie nie dzieje.To aż niemożliwe.Być może tak sie dzieje z powodów zdrowotnych?Co może być nie tak?Jakie powinnam wykonać badania?A może powodem braku spadania wagi jest branie przeze mnie tabletek antykoncepcyjnych Lesiplus?Czuje sie bezradna...

Przede wszystkim należałoby się zastanowić czy faktycznie utrzymywanie się wagi ciała związane jest z tkanką tłuszczową. Być może w wyniku ćwiczeń wzrasta Pani tkanka mięśniowa lub w związku z przyjmowaną terapią antykoncepcyjną gromadzi się w Pani organizmie woda. Nie podaje Pani informacji na temat diety, jaką Pani stosuje. Być może obniżyła Pani zbyt mocno kaloryczność i organizm zamiast chudnąć odkłada tkankę tłuszczową. Najlepszym rozwiązaniem byłoby udać się na konsultację do dietetyka, na której będzie miała Pani możliwość wykonania analizy składu ciała. Nie tylko będzie to dokładny obraz zawartości poszczególnych tkanek w Pani organizmie, ale także pozwoli ustalić zapotrzebowanie energetyczne diety dostosowane do Pani indywidualnych potrzeb.
Jeżeli zauważyła Pani wzrost masy ciała podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych radzimy udać się do ginekologa w celu ich zmiany. Zwiększanie masy ciała jest efektem niepożądanym.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444