Utrzymanie wagi u 18-latki a dieta

Witam, jestem kobietą mam 18 lat, ważę 47 kg przy wzroście 168. Moja poprzednia waga wynosiła 55/6 kg chciałam schudnąc zaledwie 3 kg, ale poszło dużo niżej. Jestem zadowolona z efektu raz do rzadkości dwa razy w tyg pozwalam sobie na odstęp od diety typu pizza czy coś słodkiego jednak moja waga wciąz leci w dół a ja nie potrafię jej utrzymać. Kilkoma słowami boję się przytyć i schudnąć bardziej, co robić?

Z Pani opisu wynika, że zastosowała Pani u siebie dietę redukcyjną, nie wiemy natomiast jak bardzo restrykcyjną. W momencie uzyskania odpowiedniej wagi, należy powoli zwiększać kaloryczność diety, do czasu, aż zostanie uzyskana odpowiednia wartość energetyczna i osiągnięty pułap całkowitej przemiany materii. Nie można także zapominać o zbilansowanej podaży składników odżywczych, aby uniknąć niedoborów. Radzimy udać się do gabinetu dietetyka, w którym za pomocą analizatora składu i masy ciała pozna Pani swoją podstawową przemianę materii, wartość która jest bazą do ustalenia pożądanej kaloryczności codziennej diety. Dowie się Pani również jak procentowo rozkłada się zawartość poszczególnych tkanek w Pani organizmie. Szczegółowy wywiad pozwoli specjaliście na dobranie odpowiedniej dla Pani terapii żywieniowej, która wprowadzi organizm w stabilizację, spowoduje utrzymanie dotychczasowo osiągniętych wyników oraz zagwarantuje optymalne odżywienie wszystkich komórek ciała.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444