Zapotrzebowanie na kalorie 17-letniej dziewczyny

Witam, chciałbym się dowiedzieć ile kalorii dziennie powinna spożywać moja córka. Ma 17 lat, ćwiczy 2 razy w tygodniu, waży 53-55 kg, ma ok. 164 cm wzrostu. Co powinna, a czego nie chcąc zejść do wagi 50 kg i przede wszystkim ile kalorii dziennie spożywać?

Witam, Pani córka powinna spożywać około 2400 kcal w sytuacji kiedy nie chciałaby schudnąć. Jeżeli chciałaby osiągnąć wagę 50 kg powinna spożywać dziennie około 1800 kcal dziennie. Nie powinna drastycznie ograniczać ilości spożywanych kalorii ponieważ prowadzi to do spadku metabolizmu co prowadzi do szybkiego powrotu do wagi wyjściowej z przed diety. W tym wieku nie powinno się stosować diet mocno restrykcyjnych, nie jest to zdrowe dla tak młodego organizmu i może prowadzić do późniejszych kłopotów z wagą.