Zapotrzebowanie kaloryczne dla 16-latki

Witam! Moja szesnastoletnia córka waży 75 kg przy wzroście 174 cm. Wydaje jej się (i mnie także), że spożywa za dużo kalorii, ale nie wiemy, ile tak naprawdę powinna spożywać dziewczyna w jej wieku?

Zapotrzebowanie energetyczne młodej kobiety o wzroście 174 cm w zależności od aktywności fizycznej kształtuje się w przedziale 1800 - 2500 kcal. Waga 75 kg przy tym wzroście jest jak dla kobiety odrobinę zbyt wysoka i należy pomyśleć o korekcie nawyków żywieniowych i trybu życia celem jej normalizacji.