Czy powinnam powiększyć kcal, żeby nie było efektu jojo?

Zaczęłam tydzień temu, mając 152cm i 55,5 kg. Przestałam jeść słodycze i fastfoody, Jem 4 do 5 posiłków dziennie 1,5l wody min. głodna nie chodzę, wiec chyba jest Ok w tym tyg była praca fizyczna po 6h, 2xsilownia i raz 2h rowerku. I teraz moje pytanie, bo po moim amatorskim podliczeniu, zaplanowałam sobie spadek wagi o -0,5 kg na tyg. Ważyłam sie dzisiaj po tyg i -1,5kg ubytku. Czy to normalne w pierwszym tyg diety, czy powinnam powiększyć kcal, żeby nie było efektu jojo??

Dzień dobry,
W pierwszym tygodniu zmiany diety taki efekt może się zdarzyć i nie trzeba jeszcze się martwić. Początkowo schodzi z organizmu woda, tkanka tłuszczowa w mniejszym stopniu. W kolejnym tygodniu waga powinna już nieco wyhamować i z każdym kolejnym jeszcze bardziej. Gdyby się jednak tak nie stało, proszę zwiększyć objętość posiłków, tym bardziej że jest Pani bardzo aktywną osobą. A przy okazji warto także zwiększyć podaż wody do ok. 2 litrów, nie licząc wody wypijanej podczas ćwiczeń.
Pozdrawiam,
Joanna Penza
http://madame.fit/

Nie powodu do niepokoju. W pierwszym tygodniu zazwyczaj obserwuje się większy spadek wagi. Proszę obserwować swój organizm i kontrolować wagę. Jeżeli samopoczucie pogorszy się i waga nadal będzie na poziomie -1,5 to należy zwiększyć ilość spożywanych kcal.

Pozdrawiam serdecznie,
Paulina Roziewska
proziewska@gmail.com
http://dietetyka-medyczna.pl/

Witam serdecznie,
nie ma problemów do obaw. Na początku odchudzania obserwuje się szybsze spadki wagi ponieważ dochodzi do oczyszczenia organizmu i spadku zatrzymanych płynów metabolicznych.
Proszę jendak nie redukować swojej diety zbyt mocno. Dieta powinna być odpowiednio zbilansowana.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk