Zawartość tłuszczu w organizmie

Proszę o dłuższą odpowiedź niż jednozdaniowa: Ważę 60kg przy 165cm wzrostu, ostatnio robiłam badanie tłuszczu w organizmie, które wyszło mnie na poziomie 32% , a norma to do 29% tłuszczu w organizmie. Nie jem dużo tłuszczu, ograniczam jedzenie tłustych rzeczy, więc nie wiem, skąd tak wysoka zawartość jego w moim organizmie, i mam pytanie, czy to może być szkodliwe dla zdrowia? I w jaki sposób pozbyć się tego nadmiaru tłuszczu?

Witam Panią,

tkanka tłuszczowa odkłada się w organizmie nie tylko wtedy gdy spożywamy tłuszcze wraz z pokarmem! Powodem dla którego wskaźnik tkanki tłuszczowej jest u Pani ponad normę jest zapewne niewłaściwa dieta i być może brak systematycznej aktywności fizycznej. Tkanka tłuszczowa zaczyna się gromadzić gdy kaloryczność diety przewyższa dzienne, czynne zapotrzebowanie energetyczne. W tym momencie organizm nie jest w stanie spożytkował dostarczonych kalorii i je odkłada i wcale nie muszą to być nadmierne tłuszcze z produktów.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk