Waga 21-latki a ćwiczenia

nie widzę żebym miała więcej tłuszczu po sobie,obwodach i ubraniach.jednak na wadze 5kg.ważyłam się parę dni pod rząd,poza okresem.mam troche rozrosniete,rozbudowane miesnie nog,rąk,trochę brzucha.wczesniej cwiczylam ponad 1h.dzien,teraz prawie codz 5 km rowerek,kilkanascie min twister.możliwe,że owa nabrana masa mięśniowa spowodowała wzrost wagi aż o 5kg w ciągu ok.3 mies?wiem,że miesnie sa ciezkie,ale czy aż tyle?zauważyłam regularny wzrost wagi,a przecież diety nie zmieniłam

Witam Panią,

zgadza się mięśnie są cięższe niż tkanka tłuszczowa ale uważam że aż 5kg mięśni Pani nie przybyło. Z tego co Pani pisze nie ćwiczy Pani nawet siłowo z obciążeniem więc tym bardziej tak silne rozbudowanie mięśni nie jest możliwe.
Powodem wzrostu wagi może być nieprawidłowa dieta lub zatrzymanie wody w organizmie. Oczywiście pomijając problemy zdrowotne - jeżeli stan zdrowia np. tarczyca jest w porządku.
Proszę większą uwagę przywiązywać do diety i zadbać o prawidłowe nawodnienie organizmu.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk