Codzienne spożywanie orzechów

Bardzo lubię orzechy, jem ich około 40g dziennie. Słyszałam, że nie należy przesadzać z ich ilością, bo są kaloryczne, jednak osobiście nie mam problemów z wagą. Czy mogę jeść je codziennie w takich lub nawet większych ilościach?

Już 7 sztuk orzechów wspomaga nasz układ krążenia i zmniejsza ryzyko zapadalności na wiele chorób. To bogactwo przeciwutleniaczy, błonnika, białka, kwasów omega 3 oraz wielu minerałów i witamin.
W przypadku braku problemów z dodatkowymi kilogramami można pozwolić sobie na 40 g orzechów dziennie. Warto wybierać orzechy nieprzetworzone - bez czekolady, słodkich czy słonych posypek itd. oraz dbać o różnorodność i sięgać po różne gatunki orzechów (włoskie, nerkowce, pistacje, brazylijskie itp..) oraz pestek :)

pozdrawiam
Justyna Marszałkowska-Jakubik
Centrum Dietetyczne Prolinea

Jesli nie problemów z wagą ani żadnych dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego to jak najbardziej można codziennie spożywać orzechy. Są one źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, mikroelementów (głównie cynku, selenu, magnezu) i błonnika.