W jakiej ilości mogę jeść bakalie?

Witam, Chciałbym wprowadzić do swojej codziennej diety 2 zdrowe produkty,a mianowicie orzechy brazylijskie oraz niesiarkowane morele suszone. Proszę o podpowiedź lekarza dietetyka jak rozsądnie jeść te bakalie. Ile dziennie i o jakich porach. Jakie zawierają właściwości? Pozdrawiam

Dzień dobry,

orzechy brazylijskie są bardzo zdrowe ze względu na wysoką zawartość selenu, jednak należy pamiętać, że w dużych dawkach selen może działać rakotwórczo. Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie różnych orzechów ( włoskie, laskowe, migdały, nerkowca) na przemian - dostarczają tzw. dobre kwasy tłuszczowe i są bogactwem minerałów oraz wit. z gr. B.

Morele suszone tak jak każde inne owoce w tej postaci są dość kaloryczne ( 1oo g prawie 300 kcal), stąd zalecane jest ich umiarkowane spożycie.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga