Problemy ze zwiększeniem wagi u kobiety po porodzie

ważyłam się dziś na wadze gdziepokazało mi bmi 16,7 i ze mam tkankę tłuszczową 13,7 a norma jest od 20 do 28. i że mój metabolizm jest na 12 lat.co to oznacza.mam 27 lat. 1 dziecko które ma 8 lat i od czasu kiedy urodziłam mam wagę 48 i nie mogę przytyc,jem fast foody kiedy mi się za chce i nic.badania ok bo byłam w szpitalu.pomocy!chce choć 5kg.

Witam!
Aby zdrowo przytyć należy zwiększyć energetyczność posiłków o około 500-1000 dziennie, robiąc to stopniowo. Spożywać posiłki regularnie (5-6 razy dziennie). Zwiększyć ilość pełnowartościowego białka w posiłkach: nabiał, ryby (tłuste morskie), chudy drób, rośliny strączkowe. Włączyć do diety bakalie (orzechy: nerkowce, migdały, pekan, włoskie, laskowe), jak również nasiona i pestki (dynia, słonecznik) oraz suszone owoce. Wprowadzić do jadłospisu banany, awokado, winogron i mango. Jeśli problemem jest mały apetyt, można różnymi sposobami zwiększyć kaloryczność swoich posiłków np. poprzez zagęszczanie sosów zmielonymi kaszami. Można też zabielać śmietaną wywary, do różnych surówek lub sałatek dodawać więcej olejów roślinnych,przyrządzać koktajle owocowe na bazie wysokokalorycznych produktów, oraz zamiast ziemniaków czy kaszy, jako dodatek do obiadu wybrać kluski, pierogi, kopytka czy inne potrawy mączne. Niezmiernie ważna jest także aktywność fizyczna.
Pozdrawiam:)
Natalia Ciesielczuk