Czy to może być alergia na detergenty?

Witam. Od roku utrzymują mi się takie zmiany (https://ibb.co/yptkfw7) na dwóch palach, teraz zaczyna przechodzić na trzeci. Skóra w tym miejscu jest zaczerwieniona, zrogowaciała, bardzo często pęka przez co bardzo boli. Nie wiem czy to może być alergia na detergenty czy raczej coś w stylu łuszczycy? Proszę o pomoc, w linku zdjęcie mojego palca.
KOBIETA, 26 LAT 3 miesiące temu

Jakie zwierzę będzie odpowiednie dla alergika?

Kochasz zwierzęta, ale zdiagnozowano u ciebie alergię? Spróbuj wybrać takiego pupila, który nie będzie działał uczulająco. Miłośnicy kotów powinni wybrać nevę masquarade lub kota syberyjskiego. Sprawdzą się także rasy gubiące mniej sierści, między innymi devon rex lub cornish rex. Istotny jest też kolor ? mniej uczulający będzie biały pupil.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry, bez przeprowadzenia odpowiedniego wywiadu lekarskiego trudno stwierdzić, jaka jest bezpośrednia przyczyna rogowaciejącej skóry na dłoniach. Na chorobę mają wpływ różne czynniki, m.in. genetyczne, kontakt z alergenami czy niedobór witamin. W Pani przypadku wskazana jest wizyta u dermatologa, który ustali źródło dolegliwości.

Podobne objawy do obecnych u Pani dają: rogowiec skóry (często towarzyszy mu żółte zabarwienie zmian), AZS, kontakt z silnymi detergentami, alergie, obsuszenie spowodowane niską temperaturą i wiatrem, braki witamin i minerałów.

Chwilową ulgę mogą Pani przynieść preparaty nawilżająco-natłuszczające skórę, jednak najprawdopodobniej nie obędzie się bez wizyty u specjalisty.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/zmiany-luszczycowe-skory

https://portal.abczdrowie.pl/atopowe-zapalenie-skory-azs-pielegnacja-skory-w-domu

https://portal.abczdrowie.pl/pekajaca-skora

https://portal.abczdrowie.pl/sucha-skora-pekajace-piety-niedobory-witamin-moga-byc-widoczne-na-stopach

https://portal.abczdrowie.pl/pekajace-opuszki-palcow

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty