Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego dziecku schodzi skóra z opuszków?

Dzień dobry. Synkowi (rok) schodzi od 5 dni skóra z opuszkow palców u rąk i nóg nie ma zaczerwienionej skóry ale skóra podspodem jest bardzo delikatna. Dodam że nie zmienialiśmy proszku ani kosmetyków.
KOBIETA, 20 LAT 5 miesięcy temu

Trądzik różowaty

Trądzik to nie tylko nieestetyczne krostki, które pojawiają się w okresie dojrzewania. Może on przybrać inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej o trądziku różowatym.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufaniaWitam,

przyczyn łuszczenia się skóry na palcach u rąk i nóg może być wiele – wśród nich niewykluczona jest alergia (to mogą być alergeny pokarmowe lub wziewne), powikłania po anginie (wskazane jest badanie ASO) czy nawet grzybica lub AZS.

Proszę zapoznać się z naszym artykułem, wskazuje najczęstsze przyczyny łuszczenia się skóry: https://portal.abczdrowie.pl/7-mozliwych-przyczyn-nadmiernego-luszczenia.

Ponieważ niestety podała Pani zbyt mało informacji, by zdiagnozować dziecko, sugeruję skonsultowanie się z pediatrą. Po badaniu fizykalnym i zebraniu dokładnego wywiadu zadecyduje o dalszym postępowaniu, np. skierowaniu dziecka na badania morfologiczne krwi lub do odpowiedniego specjalisty (dermatologa lub alergologa).

Doraźnie może Pani stosować preparaty natłuszczające skórę, zawierające mocznik, kwas salicylowy i emolienty. Proszę zapytać o nie w aptece – istnieje wiele preparatów do pielęgnacji skóry suchej, łuszczącej się, z objawami atopii.

Zachęcam do zapoznania się z tą infografiką: https://portal.abczdrowie.pl/atopowe-zapalenie-skory-azs-pielegnacja-skory-w-domu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy