Jak postępować ze skórą niemowlęcia?

Witam. Synek ma 3 miesiące od miesiąca walczę z jego skóra, ma duże plamy na policzkach szyji to wygląda jak poparzenie skóra jest sucha bylam u lekarza stwierdził AZS dal masc kazał myc w emolium nic nie pomaga doszły krostki na nóżkach łokciach i raczkach nasila się i potem bladnie nie wiem co już robić bo widac ze przeszkadza mu to bo drapie i marudzi.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli Pani dziecko cierpi na atopowe zapalenie skóry, to warto zacząć od unikania alergenów – w tym sierści zwierząt czy kurzu. AZS może się nasilać także przez alergeny pokarmowe, dlatego niemowlętom z AZS podaje się mleko hipoalergiczne. Proszę zapoznać się z naszym artykułem: https://parenting.pl/dieta-atopika.

Poza zadbaniem o unikanie alergenów, warto wspomóc dziecko, podając mu probiotyki – odkryto ich niebagatelny wpływ na organizm małego atopika. Także pielęgnacja jest istotna, ale niejako w ostatniej kolejności. Więcej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/pielegnacja-skory-atopowej-u-dzieci.

Jeżeli, mimo zastosowanej pielęgnacji, stan skóry dziecka nie tylko nie poprawia się, ale ulega pogorszeniu, proszę nie zwlekać z wizytą u pediatry. Być może ta infografika okaże się pomocna, zachęcam do zapoznania się z nią: https://portal.abczdrowie.pl/jak-rozpoznac-azs-5-zlotych-zasad-pielegnacji-atopowej-skory-dziecka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.