Co mogą oznaczać takie zmiany na mojej skórze?

Dzień dobry, zwracam się pytaniem odnośnie plam na skórze. Od około 2 tygodni w miejscach takich jak zgięcia łokci, zgięcia kolan pojawiły się u mnie czerwone swędzące plamy. Nie występują u mnie żadne inne schorzenia. Nie ma żadnych bąbli itp. tylko zaczerwienione placki na skórze. Używam maści na atopowe zapalenie skóry, ale nie pomagają. Proszę o poradę.
KOBIETA, 40 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy bardzo za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Opisane przez Panią zmiany skórne mogą pojawiać się z wielu przyczyn. Bez ich dokładnego obejrzenia niestety nie można określić, czym dokładnie jest to schorzenie. Powinna Pani udać się do lekarza rodzinnego albo do dermatologa, którzy po konsultacji będą mogli powiedzieć coś więcej na ten temat.

Niewykluczone, że zmiany o których wspomina Pani w pytaniu mają związek z grzybicą skóry. Jest to schorzenie, w wyniku którego mogą pojawić się plamy na skórze w różnych częściach ciała. Może towarzyszyć im uczucie swędzenia czy suchość skóry. W leczeniu grzybicy specjalista może wypisać specjalne maści do stosowania bezpośrednio na skórę, które trzeba aplikować przez pewien czas. Więcej szczegółowych informacji nas temat tej choroby można znaleźć w artykule opublikowanym w serwisie abcZdrowie. Zachęcamy do jego przeczytania:

https://portal.abczdrowie.pl/grzybice-skory

Jeżeli lekarz wykluczy grzybicę lub inne schorzenia natury dermatologicznej, należy poszukać innej przyczyny tego problemu. Czasami za występowanie takich zmian może odpowiadać zła dieta. Być może Pani organizm nie toleruje jakiegoś produktu, po spożyciu którego następuje reakcja alergiczna. W tej sytuacji należało by skonsultować się dodatkowo z alergologiem.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.