Co robić z tymi czerwonymi plamami na zgięciach?

Co poradzić na czerwone plamy na zgięciach łokci jak i przedramionach (wewnętrzna strona)? Posiadam skórę atopową i miałem przepisywane różne maści i tabletki lecz nic nie dawały,wręcz przeciwnie-po niektórych plamy robiły się coraz to większe.Wizyt u dermatologa nie zliczę,a problem dalej jest. Dodam tylko tyle,że plamy te po kilku miesiącach samoistnie znikały przez ostatnie 4-5 lat. Używam specjalnych kremów jak i płynów do mycia dla skóry atopowej. Co robić aby one zniknęły?

Zakładam, że stosował Pan maści zawierające glikokortykosteroidy. Alternatywnym leczeniem będą inhibitory kalcyneuryny, takie leczenie musi wdrożyć dermatolog. Proszę pamiętać, że zmiany skórne mogą być skutkiem nietolerancji pokarmowych- eliminacja uczulających produktów może korzystnie wpłynąć na kondycję skóry.