Co robić z tą sucha skórą dłoni?

Dzień dobry, Od paru miesięcy mam nawracający problem na prawej dłoni między palcami - swędzenie, sucha skóra, czerwona i biała od przesuszenia, czasem pojawiają się na niej rany. Odnoszę wrażenie, że problem nasila się pod wpływem dużego stresu. Stosuje maść z witamina A, maść clotrilazolum i natłuszczanie kremem do rąk. W tym momencie problem chwilowo ustał, skóra między palcami pozostała z lekkim przesuszonym białym nalotem, jednak problem często nawraca. Rok temu zmagałam się z podobnymi dolegliwościami przy ustach. Pomagała suplementacja witaminy B complex, która nadal przyjmuje. Na codzień zażywam również Letrox na niedoczynnosc tarczycy. Ostatnie wyniki badań wyszły dobrze, jedynie PCT i bazofile lekko poza normą. Jakie badania warto wykonać przed wizyta u dermatologa? Czy mogliby państwo nakierować mnie, czym mogą być spowodowane opisane dolegliwości?
KOBIETA, 28 LAT 2 tygodnie temu

Myślę, że powinna Pani zrewidować jadłospis - dolegliwości skórne często świadczą o nietolerancjach pokarmowych. Proszę zwrócić uwagę, czy spożywanie określonych grup produktów (np. zawierających białka mleka krowiego czy zboża) nasilają dolegliwości. Poza tym proszę zwrócić uwagę, czy nie korzysta Pani z nowych kosmetyków lub detergentów. Opisywane dolegliwości mogą sugerować atopowe zapalenie skóry, do krótkotrwałego leczenia dobrze sprawdzają się maści zawierające glikokortykosteroidy oraz natłuszczające produkty zawierające emolienty.