Co mogę robić gdy pęka mi skóra dłoni?

Dzień dobry Od półtora miesiąca mam bardzo sucha skore czuje ze jak się myje to robią się jeszcze bardziej suche. Codziennie wieczorem smaruje dłonie kremem. Od 3 dni zaczęła mi pękać skóra pomiędzy palcami, swędzą, szczypią bolą oraz mam wykwity czerwone, pomimo kupna specjalnego kremu emolium dalej jest to samo.i nasilają się te objawy Oprocz zapisania się na wizytę do dermatologa co mogę jeszcze zrobić.

Wyeliminować z diety potencjalnie alergizujące produkty (najczęściej białka mleka krowiego i zboża zawierające gluten) i obserwować zmiany skórne. Ponadto proszę sprawdzić, czy reakcja zapalna nie nasiliła się np. po zmianie detergentu.