Żywienie 13-miesięcznego dziecka

witam syn ma 13 miesiecy i nie podaje mu orzechów ani ryb czekolede tylko goszko wiec on niema zadnych obiawów czytałam na pewnej stronie co moze jesc ale to dlamnie troche dziwne z tego wzglendu bo naprzykła nie moze jesc chleba a makaron tak od czeko to zalezy a mam pytanie ze skazy białkowej czeba weliminowac białko a one jest praktycznie we wszyst produktach ja niewiem co mam józ robic i co dawac jesc dzienkuje

Witam,
Czy Pani dziecko ma zdiagnozowaną skazę białkową?
U dziecka ze skazą białkową, poza wykluczeniem mleka i produktów mlecznych, zaleca się aby produkty, które często wywołują alergię takie jak: ryby, białko jaja oraz zboża zawierające gluten a także mięso kurczaka i wołowe, wprowadzać do diety najwcześniej po ukończeniu pierwszego roku życia i robić to stopniowo, obserwując reakcję przez kilka dni (reakcja może być opóźniona).
Trzeba wyeliminować białka, na które dziecko jest uczulone. Całkowicie białka nie da się i nie można wyeliminować z diety.
Z wprowadzaniem produktów silnie alergizujących takich jak orzechy i cytrusy warto wstrzymać się do drugiego roku życia. Jeśli to możliwe, należy jak najdłużej karmić dziecko piersią. Po przejściu na mleko modyfikowane, należy wybrać mleko o wysokim stopniu zhydrolizowania białek.
Makaron tak samo jak pieczywo zawiera gluten - nie wiem skąd takie zalecenia.
Pozdrawiam