Sucha skóra oraz swędzenie i pękanie skóry dłoni

Witam,mam 42 lata,od dzieciństwa miałam bardzo suchą skórę,w wieku 20 lat borykałam się z swędzącą i pękającą skórą na dłoniach.Jestem po testach -alergia kontaktowa. Obecnie piecze mnie cała twarz,swędzą mnie brwi-łuszczy się skóra we włosach i brwiach.W kącikach ust i nosa to samo ,zaczerwienienia i łuszcząca skóra.Byłam już u kilku lekarzy i nic-a jeszcze w lecie miałam czarny paznokiec u nogi i swędzenie odbytu .Proszę o poradę.

Witam,
może Pani stosować specjalne emolienty do skóry atopowej dostępne w aptece.
Na rynku dostępne są zarówno kremy, olejki jak i płyny do kąpieli, które mogą skutecznie pomóc z problemem,
Przede wszystkim, jeżeli jest to alergia kontaktowa - należy unikać czynnika wywołującego.