Swędzenie skóry a alergia na roztocza i pyłki

Witam. Mam alergię na roztocza i pyłki trwa i zbóż oraz kobalt. Rok temu pojawiła się u mnie dosyć znaczna swędząca wysypka skórna o czerwonym kolorze na rękach i nogach. Po pobraniu wycinku wykazano u mnie atopowe zapalenie skóry. Natomiast leki, które stosuje nie pomagają. Co powinnam w takiej sytuacji zrobić?

Witam. Skóra atopowa przede wszystkim wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Należy stosować delikatne środki myjące do skóry wrażliwej oraz emolienty. Należy również stosować leki antyhistaminowe zmniejszające reakcję alergiczną.