Swędzenie skóry łydek po depilacji laserem diodowym

witam jestem po depilacji laserem diodowym nóg.Mój problem polega na tym,że strasznie swędzą mnie łydki,a jak je podrapię to wychodzą mi straszne krosty,ale nie sposób jest się nie drapać tak mocno swędzi.Czym mogę je smarować,bo już nie daję rady?proszę o pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę nawilżać dobrze te okolicę popularne balsamy etc, być może maść bepanthen złagodzi objawy, proszę unikać słońca!

Dzień dobry,

Świąd skóry po goleniu może być skutkiem jej przesuszenia bądź alergii. Proszę stosować preparaty natłuszczające skórę tzw emolienty. Gdyby nie było poprawy radzę udać się do dermatologa. Okolice poddane zabiegowi nie należy opalać a jeżeli nogi są narażone na promienie słoneczne proszę koniecznie pamiętać o stosowaniu filtrów przeciwsłonecznych.

Pozdrawiam serdecznie.